Nachtmann Punk Tumblerglas - 348 ml
Punk tumblerglas från Nachtmann med rått uttryck
Detta kaxiga tumblerglas Punk från Nachtmann är inspirerat av punkkulturen och ger en distinkt känsla samt unik karaktär till dina serveringar. Glaset är formgivet med en iögonfallande ytstruktur av nitar som ger ett tufft och stilrent uttryck på varje barbord. Den taktila strukturen ger ett bekvämt och stadigt grepp, samtidigt som det klara glaset låter cocktailens färger, garnityr och isbitar framträda vackert.
Med en kapacitet på 348 ml är glaset ytterst mångsidigt och perfekt för allt från klassiska lowball-cocktails som old fashioned och negroni till fräscha mojitos eller ren sprit med is. I barmiljön eller hemmabaren skapar glaset en enhetlig, exklusiv och genomtänkt atmosfär. Glaset kan med fördel matchas med övriga tumblerglas och serier från Nachtmann för ett dynamiskt och personligt uttryck på hyllan.
Det gedigna glaset har en välbalanserad tyngd som vittnar om tysk kvalitet och hållbarhet för såväl vardagsbruk som festliga tillfällen.
- Höjd: 10 cm
- Diameter: 8,3 cm
- Vikt: 317 g
- Kapacitet: 348 ml
- Färg: Klar
- Material: Glas
Nachtmann
Nachtmann förenar traditionsrikt hantverk med nyskapande formspråk och tillverkar kristallklart glas i slitstark kvalitet för barer och cocktailentusiaster.
| Material | Glass |
|---|---|
| Storlek | 35cl |
| Färg | Helder |
| Brand | Nachtmann |
- SKU:
- 9718
Trygg handel hos Barlife
Oberoende recensioner och en säker dansk webbutik




4,6/5
4.800+ recensioner


Certifierad webbutik




4,8/5
2000+ recensioner
rekommenderar denna produkt
Alla recensioner läses av Barlife innan publicering.
